Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd


Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2020 odbędą się najprawdopodobniej w 2022 roku. Tuż przed targami obradowała komisja konkursowa i wyłoniła Medalistów.

Firmie Werther Polska został przyznany Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd – urządzenie do geometrii kół, pracujące w technologii 3D, przeznaczone do kontroli i regulacji geometrii samochodów osobowych – dostawczych – ciężarowych – naczep i ciągników siodłowych.

Tradycyjnie przyrządy do pomiaru geometrii kół i osi pojazdów dzieliły się ze względu na kategorię pojazdów na odpowiednie do samochodów osobowych i dostawczych oraz specjalizowane dla samochodów ciężarowych, autobusów, naczep i przyczep. Dotyczyło to urządzeń generacji I o konstrukcji mechanicznej i optycznej, generacji II z elektronicznymi głowicami mocowanymi do uchwytów kół. Podział taki utrzymał się dla generacji III czyli technologii 3D wykorzystującej przetwarzanie obrazu z kamer wideo. Przełom nastąpił w bieżącym roku, kiedy okręgowe stacje kontroli pojazdów mogą stosować jedno hybrydowe urządzenie do badania wszystkich kategorii pojazdów. Instytut Transportu Samochodowego wydał Certyfikat Zgodności uprawniający wykorzystywanie Munster 9004 3D Hibrid do wykonywania urzędowych badań technicznych pojazdów o dmc do i powyżej 3.5 tony.

Pomiar geometrii kół i osi pojazdów można bardzo usprawnić wprowadzając technologie przetwarzania obrazu z kamer wideo obserwujących znaczniki mocowane do kół pojazdów. Technologia 3D wyeliminowała szereg niedogodności urządzeń poprzednich generacji. Brak jest elektroniki mocowanej do kół. Nie pojawia się problem zasłaniania wiązki podczerwieni przez spoilery. Nie występują kłopoty z rozładowanym akumulatorem czy brakiem komunikacji. Pozbyto się dużej ilości niewygodnych przymiarów i uchwytów. Pomiary są bardzo szybkie. Wszystkie wielkości są mierzone automatycznie i rejestrowane przez sprzęt komputerowy. Zdecydowanie zmniejszyło się ryzyko błędów z winy personelu obsługującego urządzenie.


Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd

Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd

Zasada działania oparta jest na przetwarzaniu obrazu wideo z 4 kamer wysokiej rozdzielczości. Algorytm komputerowy rozpoznaje położenie tarcz z markerami w przestrzeni trójwymiarowej. Tarcze są sztywno powiązane za pomocą uchwytów szybkomocujących z obręczami kół. Tarcze refleksyjne zawierają precyzyjnie nadrukowane markery zabezpieczone przed działaniem paliw i olejów. Obudowa jest odporna na typowe uderzenia.


Przetwarzanie obrazu z kamer jest bardzo zawansowane – a zarazem wiarygodne. Obecne oprogramowanie urządzeń Munster precyzyjnie rozpoznaje tarczę i jej położenie bez utraty dokładności również w przypadkach gdy nawet 20% jej powierzchni jest uszkodzona, zasłonięta czy zabrudzona. Ta właściwość predysponuje do stosowania w warunkach warsztatowych.


Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd

PROMOCJA PODNOŚNIKÓW

Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

  ELEKTRYKI

Narzędzia do Elektryków
NARZĘDZIA do ELEKTRYKÓW
Więcej  

  WYRÓŻNIENIA

Symulator Linii Diagnostycznej MUNSTER
Złoty medal MTP TTM 2020 dla MUNSTER 9004 3D Hibryd
Więcej  

  PROMOCJE

Geometria kół z przetwarzaniem obrazów
MUNSTER 9000 3D
geometria kół z przetwarzaniem obrazów
Więcej  

  NA CZASIE

RESURS PODNOŚNIKÓW
  BLOG SERWISOWY Werthera  


Werther 20 lat


WERTHER Referencje
Zdjęcia - Wyposażenie warsztatów samochodowych. Podnośniki samochodowe, serwis ogumienia, klimatyzacja samochodowa, wyważarki
Klimatyzacja Szkolenia
Serwis