Piszą o Nas


W Polsce rośnie zainteresowanie kadry warsztatowej serwisem pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Nowa konstrukcja układów napędowych samochodów wymaga nowych technologii i narzędzi obsługowych. Wypadki przy pracy się zdarzają. Jakie zagrożenia niesie ze sobą serwis pojazdów elektrycznych?
Więcej

Konkurs na Najszybszego Mechanika w Technologii 3D rozstrzygnięty

Praktyczny sprawdzian umiejętności i wiedzy miał miejsce na stoisku GSM (Grupa Szkoleniowa Motoryzacji) na tegorocznych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Konkurs na najszybszego mechanika polegał na wykonaniu czynności przygotowawczych oraz właściwego pomiaru 32 parametrów opisujących geometrię kół samochodu przy pomocy urządzenia MUNSTER 9003D, które oferuje firma WERTHER Polska.
Konkurs odbywał się w symulowanych rzeczywistych warunkach warsztatowych na samochodzie, który jest normalnie eksploatowany. Niewiarygodnie krótki czas 65 sekund osiągnął uczeń Technikum Samochodowego ze Sztumu- Wojciech Giedryk.

Urządzenia obsługowe do klimatyzatorów samochodowych

Usługi podstawowe wykonywane dla samochodowych układów klimatyzacji zostały zaliczone do usług z zakresu tzw. szybkiej obsługi. Powszechność stosowania klimatyzatorów samochodowych powoduje konieczność potraktowania urządzeń do ich obsługiwania jako urządzeń wymaganych w każdym warsztacie. Koszt dołączenia kolejnego działu usług to wydatek rzędu 10 do 20 tys. zł.

W niniejszym artykule została podana wiedza na temat agregatów obsługowych. Dobierając sprzęt do własnych potrzeb warto sprawdzić jakie parametry będą potrzebne. Dobrane urządzenia powinny być stosunkowo trwałe, nowoczesne i łatwo obsługiwalne. Przy zakupie należy mieć świadomość, że wiele usprawnień w praktyce okazuje się "kwiatkami do kożucha" - które nie będą wykorzystywane.
Więcej

Werther wspiera studentów

Firma Werther International Polska dostarczyła dostarczyła Instytutowi Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej urządzenia:
 •  agregat do obsługi układów klimatyzacji w pojazdach,
 •  jednokolumnowy dźwignik hydrauliczny,
 •  urządzenie do wymiany płynu hamulcowego
Więcej

Zabezpieczenia w podnośnikach samochodowych

Pod samochodem umocowanym na podnośniku pracuje człowiek. Jednym z kryteriów wyboru modelu podnośnika powinno być bezpieczeństwo. Decyzja o wyborze producenta podnośnika może być niełatwa tym bardziej, że w ostatnich dwóch latach przybyło kilkanaście marek dalekowschodnich kuszących niską ceną.
Na bezpieczeństwo pracy pod podnośnikiem wpływ ma szereg czynników, które właściciel warsztatu samochodowego musi znać... Więcej  PROMOCJE


Zestaw do ogumienia
Titanium ECOT
Zestaw do ogumienia
Więcej  
Zestaw do ogumienia Galaxy1277 + Titanium 200 Asist
Galaxy1277 + Titanium 200 Asist zestaw do ogumienia
Więcej  
Geometria kół z przetwarzaniem obrazów
MUNSTER 9000 3D
geometria kół z przetwarzaniem obrazów
Więcej  

  NA CZASIE