Piszą o Nas


  REFERENCJE  


Wirtualny warsztat WERTHER LAB

Wirtualny warsztat WERTHER LAB
Fot. Prezentacja WERTHER LAB
na targach TTM Poznań 2018
Powiew przyszłości w specjalnych okularach można było odczuć na stoisku Werther Polska na tegorocznych targach TTM w Poznaniu. Pomoc w zakresie projektowania rozmieszczenia urządzeń i procesów technologicznych w warsztatach oferuje tzw. wirtualna rzeczywistość. Interpretacja rysunków architektonicznych i dokumentacji przy tworzeniu nowego obiektu lub adaptacjach jest często myląca dla inwestora, który nie musi mieć idealnego wyobrażenia przestrzeni i skali. Popełnione błędy przy projektowaniu warsztatu i doborze urządzeń najczęściej nie będą już do naprawienia. Gdyby można było wszystko sprawdzić jeszcze przed zatwierdzeniem projektów i podjęciem decyzji – odpowiedź jest pozytywna.

Również szkolenia i kształtowanie prawidłowych nawyków przy obsłudze skomplikowanych urządzeń warsztatowych to kolejna korzyść z technologii Wirtualnego Warsztatu Werthera.

Czytaj dalej

Czym Napełniona jest Klimatyzacja. Karoseria Kwiecień 2016

Podczas kolizji pojazdów uszkodzenia dotyczą ich przedniej oraz tylnej strefy. Bardzo często poza klasyczną naprawą powypadkową konieczne jest zdiagnozowanie oraz naprawa układu klimatyzacji

Czytaj dalej

Rekomendacja Ekspertów dla Produktów Prezentowanych na TTM2016

Do grona produktów startujących w konkurie o Złoty Medat Międzynarodowych Targów Poznańskich eksperci zakwalifikowali m.in. Munster 9000 3D urządzenie do pomiaru i regulacji geometrii ustawienia kół i osi w samochodach osobowych i dostawczych, Umożliwia dokładne i szybkie prowadzenie pomiarów jednocześnie 32 parametrów.

Czytaj dalej

Spokojna głowa klienta. Autonaprawa, luty 2016

Werther International, trzeci na świecie producent podnośników, istnieje od 50 lat. Wszystkie swe fabryki ma we Włoszech a na Polskim rynku reprezentuje go spółka Werther Polska Sp z o.o. Kompleksowa obsługa. Nasza firma od początku swojej działalności stosowała zasadę pełnego zakresu obsługi klienta.

Czytaj dalej

Laboratorium Diagnostyki Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej. Autonaprawa, luty 2016

Pomiar i regulacja ustawienia kątów kół i osi pojazdów przeprowadzane są na urządzeniu Munster 9000 3D firmy Werther. Wykorzystanie urządzenia, które występuje w wersji mobilnej, odbywa się w trzech sferach: - jako urządzenie kontrolne w stacji kontroli pojazdów; - jako aparatura diagnostyczna dla potrzeb kształcenia studentów; - jako instrument pomiarowy do prowadzenia badań eksperymentalnych.

Czytaj dalej

W Polsce rośnie zainteresowanie kadry warsztatowej serwisem pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Nowa konstrukcja układów napędowych samochodów wymaga nowych technologii i narzędzi obsługowych. Wypadki przy pracy się zdarzają. Jakie zagrożenia niesie ze sobą serwis pojazdów elektrycznych?

Czytaj dalej

Konkurs na Najszybszego Mechanika w Technologii 3D rozstrzygnięty

Najszybszy mechanik Praktyczny sprawdzian umiejętności i wiedzy miał miejsce na stoisku GSM (Grupa Szkoleniowa Motoryzacji) na tegorocznych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Konkurs na najszybszego mechanika polegał na wykonaniu czynności przygotowawczych oraz właściwego pomiaru 32 parametrów opisujących geometrię kół samochodu przy pomocy urządzenia MUNSTER 9003D, które oferuje firma WERTHER Polska.
Konkurs odbywał się w symulowanych rzeczywistych warunkach warsztatowych na samochodzie, który jest normalnie eksploatowany. Niewiarygodnie krótki czas 65 sekund osiągnął uczeń Technikum Samochodowego ze Sztumu- Wojciech Giedryk.

Urządzenia obsługowe do klimatyzatorów samochodowych

Usługi podstawowe wykonywane dla samochodowych układów klimatyzacji zostały zaliczone do usług z zakresu tzw. szybkiej obsługi. Powszechność stosowania klimatyzatorów samochodowych powoduje konieczność potraktowania urządzeń do ich obsługiwania jako urządzeń wymaganych w każdym warsztacie. Koszt dołączenia kolejnego działu usług to wydatek rzędu 10 do 20 tys. zł.

W niniejszym artykule została podana wiedza na temat agregatów obsługowych. Dobierając sprzęt do własnych potrzeb warto sprawdzić jakie parametry będą potrzebne. Dobrane urządzenia powinny być stosunkowo trwałe, nowoczesne i łatwo obsługiwalne. Przy zakupie należy mieć świadomość, że wiele usprawnień w praktyce okazuje się "kwiatkami do kożucha" - które nie będą wykorzystywane.

Czytaj dalej

Werther wspiera studentów

Firma Werther International Polska dostarczyła dostarczyła Instytutowi Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej urządzenia:
 •  agregat do obsługi układów klimatyzacji w pojazdach,
 •  jednokolumnowy dźwignik hydrauliczny,
 •  urządzenie do wymiany płynu hamulcowego

Czytaj dalej

Zabezpieczenia w podnośnikach samochodowych

Pod samochodem umocowanym na podnośniku pracuje człowiek. Jednym z kryteriów wyboru modelu podnośnika powinno być bezpieczeństwo. Decyzja o wyborze producenta podnośnika może być niełatwa tym bardziej, że w ostatnich dwóch latach przybyło kilkanaście marek dalekowschodnich kuszących niską ceną.
Na bezpieczeństwo pracy pod podnośnikiem wpływ ma szereg czynników, które właściciel warsztatu samochodowego musi znać...

Czytaj dalejRESURS PODNOŚNIKÓW

  WYRÓŻNIENIA

Wybór konsumenta

  WYRÓŻNIENIA

Symulator Linii Diagnostycznej MUNSTER
Złoty Medal MTP EDUTEC 2019 dla WERTHER
Symulator Linii Diagnostycznej MUNSTER
Więcej  

  PROMOCJE

Geometria kół z przetwarzaniem obrazów
MUNSTER 9000 3D
geometria kół z przetwarzaniem obrazów
Więcej  
Geometria 3D stanowiska pomiarowe
Geometria 3D
stanowiska pomiarowe
Więcej  

  NA CZASIE

  BLOG SERWISOWY Werthera  WERTHER Referencje
Zdjęcia
Klimatyzacja Szkolenia
Serwis