Piszą o Nas


  REFERENCJE  


To jeszcze nie koniec technologii pomiaru 3D - Rodzina Werther Geo

Rodzinka WERTHER Geo 3D
Kupując gotowe rozwiązanie, klient musi spełnić określone wymagania, aby dane urządzenie działało skutecznie, i zapewnić dokładność pomiarową. W przypadku geometrii Werther zadaniem naszych inżynierów jest dostosowanie do konkretnego stanowiska.

Jeżeli chcielibyśmy określić liczbę i różnorodność modeli, które zostały wykonane, to jest ich kilkanaście. Wszystkie zostały zaprojektowane i zmontowane w Brzozie koło Bydgoszczy. Najnowszą gamę urządzeń Munster, zarówno technologiczną, jak i wizualną pokazują przykładowe fotografie.
Są to najbardziej rozpowszechnione i cenione Munster 9000 3D w wersjach: Lift/Motion, Wall i Pit. Urządzenia te wykorzystywane są do kontroli ustawienia kół pojazdów o dmc do 3,5 t, aczkolwiek w naszym asortymencie należy wyróżnić także urządzenia dla pojazdów o dmc powyżej 3,5 t oraz do pomiarów ustawienia kół w naczepach. Są to odpowiednio wersje Munster 9004 3D Truck oraz perła na polskim rynku, czyli wersja Hibrid, umożliwiająca pomiary zarówno aut osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych/naczep .....

Czytaj dalej

Serwisowanie aut hybrydowych i elektrycznych

Zestaw treningowo-szkoleniowy HV Safety 2000
Ceny paliw utrzymują się na dość wysokim poziomie, a co rusz słychać o kolejnych podwyżkach. Takie informacje zawsze skłaniają użytkowników pojazdów do przemyśleń i dyskusji, gdzie leży granica opłacalności eksploatowania samochodów. Wydaje się, że takim trendom nie ma końca

Producenci samochodów dostrzegają ten problem i konsekwentnie wdrażają w pojazdach alternatywne źródła zasilania. Oczywiście, ceny paliw nie stanowią jedynego powodu, aby szukać innowacji w zasilaniu silników samochodowych. Również wymogi ekologiczne wymuszają takie działania branży motoryzacyjnej.
Napęd elektryczny bądź hybrydowy od dawna jest wykorzystywany w motoryzacji. Droga technologia trafiała najpierw do pojazdów ekskluzywnych, by na przestrzeni kilku lat zagościć w samochodach popularnych. Obecnie większość producentów ma w swojej ofercie samochody hybrydowe bądź elektryczne. Prace nad upowszechnieniem tej technologii i jej większą dostępnością ciągle trwają.

Czytaj dalej

Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd

Munster 9004 3D Hibryd
Targi Techniki Motoryzacyjnej 2020 odbędą się najprawdopodobniej w 2022 roku. Tuż przed targami obradowała komisja konkursowa i wyłoniła Medalistów.

Firmie Werther Polska został przyznany Złoty Medal MTP TTM 2020 za urządzenie Munster 9004 3D Hibryd – urządzenie do geometrii kół, pracujące w technologii 3D, przeznaczone do kontroli i regulacji geometrii samochodów osobowych – dostawczych – ciężarowych – naczep i ciągników siodłowych.


Czytaj dalej


Hybrydowy pomiar ustawienia kół i osi metodą 3D

Resurs podnośników
Tradycyjnie przyrządy do pomiaru geometrii kół i osi pojazdów dzieliły się ze względu na przeznaczenie: do samochodów osobowych i dostawczych oraz specjalizowane do samochodów ciężarowych, autobusów, naczep i przyczep. Dotyczyło to urządzeń I generacji o konstrukcji mechanicznej i optycznej oraz II generacji z elektronicznymi głowicami mocowanymi do kół. Podział taki utrzymał się dla III generacji, czyli technologii 3D, wykorzystującej przetwarzanie obrazu z kamer wideo. Przełom nastąpił w 2020 r., kiedy okręgowe stacje kontroli pojazdów mogą stosować jedno hybrydowe urządzenie Munster 9004 3D Hibrid do badania wszystkich kategorii pojazdów. Instytut Transportu Samochodowego wydał certyfikat zgodności, uprawniający do wykorzystywania tego urządzenia do wykonywania urzędowych badań technicznych pojazdów o dmc do i powyżej 3,5 t. Pomiar geometrii kół i osi pojazdów można bardzo usprawnić, wprowadzając technologie przetwarzania obrazu z kamer wideo obserwujących znaczniki mocowane do kół pojazdów. Technologia 3D wyeliminowała wiele niedogodności urządzeń poprzednich generacji. Brak jest elektroniki mocowanej do kół. Nie pojawia się problem zasłaniania wiązki podczerwieni przez spoilery.

Czytaj dalej

Resurs podnośników

Resurs podnośników
Obowiązujące od października 2018 r. przepisy zobowiązały użytkowników podnośników samochodowych do obliczania resursu.
Wprowadzenie w życie tych norm nadzorują inspektorzy Urzędu Dozoru Technicznego. Konieczne jest prowadzenie dodatkowej dokumentacji i sporządzanie raportów określających resurs podnośnika.

Resurs wg definicji to okres zdolności użytkowej - ustalony teoretycznie lub doświadczalnie czas eksploatacji urządzenia wyrażony w odpowiednich dla niego jednostkach. Przyjmuje się, że w tym okresie zagwarantowane są bezpieczeństwo i sprawność użytkowania.

Czytaj dalej

Wirtualny warsztat WERTHER LAB

Wirtualny warsztat WERTHER LAB
Fot. Prezentacja WERTHER LAB
na targach TTM Poznań 2018
Powiew przyszłości w specjalnych okularach można było odczuć na stoisku Werther Polska na tegorocznych targach TTM w Poznaniu. Pomoc w zakresie projektowania rozmieszczenia urządzeń i procesów technologicznych w warsztatach oferuje tzw. wirtualna rzeczywistość. Interpretacja rysunków architektonicznych i dokumentacji przy tworzeniu nowego obiektu lub adaptacjach jest często myląca dla inwestora, który nie musi mieć idealnego wyobrażenia przestrzeni i skali. Popełnione błędy przy projektowaniu warsztatu i doborze urządzeń najczęściej nie będą już do naprawienia. Gdyby można było wszystko sprawdzić jeszcze przed zatwierdzeniem projektów i podjęciem decyzji – odpowiedź jest pozytywna.

Również szkolenia i kształtowanie prawidłowych nawyków przy obsłudze skomplikowanych urządzeń warsztatowych to kolejna korzyść z technologii Wirtualnego Warsztatu Werthera.

Czytaj dalej

Czym Napełniona jest Klimatyzacja. Karoseria Kwiecień 2016

Podczas kolizji pojazdów uszkodzenia dotyczą ich przedniej oraz tylnej strefy. Bardzo często poza klasyczną naprawą powypadkową konieczne jest zdiagnozowanie oraz naprawa układu klimatyzacji

Czytaj dalej

Rekomendacja Ekspertów dla Produktów Prezentowanych na TTM2016

Do grona produktów startujących w konkurie o Złoty Medat Międzynarodowych Targów Poznańskich eksperci zakwalifikowali m.in. Munster 9000 3D urządzenie do pomiaru i regulacji geometrii ustawienia kół i osi w samochodach osobowych i dostawczych, Umożliwia dokładne i szybkie prowadzenie pomiarów jednocześnie 32 parametrów.

Czytaj dalej

Spokojna głowa klienta. Autonaprawa, luty 2016

Werther International, trzeci na świecie producent podnośników, istnieje od 50 lat. Wszystkie swe fabryki ma we Włoszech a na Polskim rynku reprezentuje go spółka Werther Polska Sp z o.o. Kompleksowa obsługa. Nasza firma od początku swojej działalności stosowała zasadę pełnego zakresu obsługi klienta.

Czytaj dalej

Laboratorium Diagnostyki Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej. Autonaprawa, luty 2016

Pomiar i regulacja ustawienia kątów kół i osi pojazdów przeprowadzane są na urządzeniu Munster 9000 3D firmy Werther. Wykorzystanie urządzenia, które występuje w wersji mobilnej, odbywa się w trzech sferach: - jako urządzenie kontrolne w stacji kontroli pojazdów; - jako aparatura diagnostyczna dla potrzeb kształcenia studentów; - jako instrument pomiarowy do prowadzenia badań eksperymentalnych.

Czytaj dalej

W Polsce rośnie zainteresowanie kadry warsztatowej serwisem pojazdów elektrycznych i hybrydowych

Nowa konstrukcja układów napędowych samochodów wymaga nowych technologii i narzędzi obsługowych. Wypadki przy pracy się zdarzają. Jakie zagrożenia niesie ze sobą serwis pojazdów elektrycznych?

Czytaj dalej

Konkurs na Najszybszego Mechanika w Technologii 3D rozstrzygnięty

Najszybszy mechanik Praktyczny sprawdzian umiejętności i wiedzy miał miejsce na stoisku GSM (Grupa Szkoleniowa Motoryzacji) na tegorocznych Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Konkurs na najszybszego mechanika polegał na wykonaniu czynności przygotowawczych oraz właściwego pomiaru 32 parametrów opisujących geometrię kół samochodu przy pomocy urządzenia MUNSTER 9003D, które oferuje firma WERTHER Polska.
Konkurs odbywał się w symulowanych rzeczywistych warunkach warsztatowych na samochodzie, który jest normalnie eksploatowany. Niewiarygodnie krótki czas 65 sekund osiągnął uczeń Technikum Samochodowego ze Sztumu- Wojciech Giedryk.

Urządzenia obsługowe do klimatyzatorów samochodowych

Usługi podstawowe wykonywane dla samochodowych układów klimatyzacji zostały zaliczone do usług z zakresu tzw. szybkiej obsługi. Powszechność stosowania klimatyzatorów samochodowych powoduje konieczność potraktowania urządzeń do ich obsługiwania jako urządzeń wymaganych w każdym warsztacie. Koszt dołączenia kolejnego działu usług to wydatek rzędu 10 do 20 tys. zł.

W niniejszym artykule została podana wiedza na temat agregatów obsługowych. Dobierając sprzęt do własnych potrzeb warto sprawdzić jakie parametry będą potrzebne. Dobrane urządzenia powinny być stosunkowo trwałe, nowoczesne i łatwo obsługiwalne. Przy zakupie należy mieć świadomość, że wiele usprawnień w praktyce okazuje się "kwiatkami do kożucha" - które nie będą wykorzystywane.

Czytaj dalej PDF Czytaj na stronie

Werther wspiera studentów

Firma Werther International Polska dostarczyła dostarczyła Instytutowi Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej urządzenia:
 •  agregat do obsługi układów klimatyzacji w pojazdach,
 •  jednokolumnowy dźwignik hydrauliczny,
 •  urządzenie do wymiany płynu hamulcowego

Czytaj dalej

Zabezpieczenia w podnośnikach samochodowych

Pod samochodem umocowanym na podnośniku pracuje człowiek. Jednym z kryteriów wyboru modelu podnośnika powinno być bezpieczeństwo. Decyzja o wyborze producenta podnośnika może być niełatwa tym bardziej, że w ostatnich dwóch latach przybyło kilkanaście marek dalekowschodnich kuszących niską ceną.
Na bezpieczeństwo pracy pod podnośnikiem wpływ ma szereg czynników, które właściciel warsztatu samochodowego musi znać...

Czytaj dalej PDF Czytaj na stroniePROMOCJA PODNOŚNIKÓW

Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów

  ELEKTRYKI

Narzędzia do Elektryków
NARZĘDZIA do ELEKTRYKÓW
Więcej  

  WYRÓŻNIENIA

Symulator Linii Diagnostycznej MUNSTER
Złoty medal MTP TTM 2020 dla MUNSTER 9004 3D Hibryd
Więcej  

  PROMOCJE

Geometria kół z przetwarzaniem obrazów
MUNSTER 9000 3D
geometria kół z przetwarzaniem obrazów
Więcej  

  NA CZASIE

RESURS PODNOŚNIKÓW
  BLOG SERWISOWY Werthera  


Werther 20 lat


WERTHER Referencje
Zdjęcia - Wyposażenie warsztatów samochodowych. Podnośniki samochodowe, serwis ogumienia, klimatyzacja samochodowa, wyważarki
Klimatyzacja Szkolenia
Serwis