Symulator Linii Diagnostycznej MUNSTER - Złoty Medal MTP EDUTEC 2019 dla WERTHER
Tegoroczne Miedzynarodowe Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC 2019 w Poznaniu, odbywające się w dniach 28.02-01.03.2019,
nagrodziły Złotym Medalem MTP wyrób firmy WERTHER Polska:
Targi przebiegały pod hasłem > Podwójne TAK dla innowacji < co wyznaczało kryteria ocen jury konkursowego.
Zaprezentowany symulator spełniał wszystkie kryteria nowości rynkowej, użyteczności dydaktycznej a ponadto doceniono cechy graficzne i akustyczne.
Symulator pozwala na zapoznanie z przebiegiem kontroli pojazdu na linii diagnostycznej, sposobem prowadzenia
pomiarów, interpretacją wyników. Jest niezastąpionym narzędziem wspomagającym szkolenia
mechaników samochodowych i diagnostów. Zdecydowanie przyspiesza nabywanie umiejętności przez
uczniów szkół samochodowych oszczędzając samochód jak i urządzenia pomiarowe przez nadmierną
eksploatacją i uszkodzeniami mogącymi wystąpić przy nieumiejętnym prowadzeniu pomiarów.
Symulator MUNSTER 8008 VR kształtuje umiejętności i prawidłowe odruchy.
ZDJĘCIA
Certyfikat ITS dla MUNSTER 9000 3D
W sierpniu 2015r firmie WERTHER International Polska Sp z o.o. został wydany certyfikat ITS uprawniający do stosowania na stacjach kontroli pojazdów urządzeń Munster 9000 3D.
Cetyfikat uzyskały wersje: uniwersalna LIFT oraz dwie mobilne: MOBILE i MOTION.
MUNSTER pozwala na ciągły pomiar kątów poziomych i pionowych ustawienia kół pojazdów, a ponadto rozstawu osi, rozstawu kół, różnicy kątów skrętu i innych - razem 33 parametrów.
Zasada pomiaru oparta na przetwarzaniu obrazu z kamer cyfrowych metodą TRUTH 3D dzięki czemu diagnosta uzyskuje wyniki w przeciągu 3-4 minut od wprowadzenia samochodu na stanowisko pomiarowe.
Urządzenie spełnia przyszłe wymagania dyrektywy 2014/45/UE, które będą obowiązywały od 2018 roku. Certyfikat ITS
HV 1000 Training Case – zestaw dydaktyczno treningowy do pojazdów hybrydowych
W pojazdach elektrycznych i hybrydowych napięcia osiągają wartości do 1000 V DC ! Bezpieczna praca personelu oraz zabezpieczenie komponentów mechatronicznych to podstawowe wymogi przy organizowaniu pracy z hybrydami.
Z myślą o jednostkach szkoleniowych i instytucjach edukacyjnych szczebla zawodowego i wyższego został opracowany zestaw HV 1000 Training Case. Zestaw zawiera w sobie symulator pozwalający na modelowanie różnych sytuacji przy czym w odróżnieniu od warunków rzeczywistych nie grozi nam porażenie lub inne konsekwencje błędów. Zestaw generuje napięcia do 1000V ale maksymalny pobierany prąd jest ograniczony do bezpiecznych 2 mA.
Zestaw przeznaczony jest do zapoznania z metodologią i technologią bezpiecznej pracy oraz zawiera pełnosprawny profesjonalny moduł testujący AVL HV Safety 1000 PL. Moduł pozbawiony jest jakichkolwiek przełączników i pokręteł aby w ten sposób wyeliminować błędy obsługi. Wykonanie poszczególnych sekwencji pomiarowych jest możliwe dzięki oprogramowaniu, które instaluje się w komputerze PC lub laptopie. Baza danych z wartościami referencyjnymi oraz duże możliwości raportowania pozwalają stworzyć bogate, własne archiwum.
Producentem modułu testującego jest austriacka firma AVL DiTest: www.avlditest.com Walizki z symulatorami wykonuje Werther Polska. AVL HV1000
MUNSTER Składany w Polsce
Artykuł z Nowoczesnego Warsztatu nr 12/2007
Z początkiem roku 2007, po 6-miesięcznych testach, firma Werther Polska wprowadziła do swojej oferty urządzenie MUNSTER 3008bT. Popularność, a co za tym idzie sprzedaż tego urządzenia przerosła oczekiwania. Dobre wyniki mają swoje przyczyny. Nie mamy na naszym rynku zbyt wielu urządzeń o takich możliwościach i parametrach. Olbrzymią zaletą urządzenia jest fantastycznie napisany program, obsługuje się go praktycznie intuicyjnie, a w dodatku jest niebywale przejrzysty. I jeszcze jedna ważna cecha. Wydaje się to niemożliwe, ale to urządzenie można nabyć już za 23 tysiące zł netto. Więcej
Nowe wyposażenie w Politechnice Poznańskiej
W końcu ubiegłego roku firma WERTHER International Polska z Brzozy dostarczyła dla Instytutu Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych Politechniki Poznańskiej urządzenia:
agregat do obsługi układów klimatyzacji w pojazdach,
jednokolumnowy dźwignik hydrauliczny,
urządzenie do wymiany płynu hamulcowego.
Urządzenia te stanowią znakomite uzupełnienie nowoczesnego wyposażenia laboratoriów uczelnianych. Dzięki urządzeniom WERTHER studenci będą mogli zapoznać się z metodyką obsługi samochodowych układów klimatyzacji oraz procedurami ich diagnozowania. Mobilny jednokolumnowy dźwignik ułatwi swobodny dostęp do elementów podwozia. Przy pomocy najnowszej konstrukcji urządzenia do wymiany płynu hamulcowego będą demonstrowane aktualne metody obsługi układów hamulcowych.
Aparatura Diagnostyczna AVL w Politechnice Poznańskiej
W dniu 18 września firma Werther International Polska przekazała do użytkowania profesjonalny zestaw diagnostyczny wyprodukowany przez AVL DiTest. Dla potrzeb dydaktyki oraz ekspertyz Instytut Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej będzie wykorzystywał zestaw w konfiguracji: pięciogazowy analizator spalin, dymomierz absorpcyjny, moduł OBD, monitor sterowników pokładowych, oscyloskop 2x50 MHz. Wszystkie moduły zorganizowane są we współbieżną strukturę o nazwie DIX.
Studenci będą zapoznawani z unikalnymi jeszcze w Polsce procedurami diagnozowania pojazdów, ponieważ zestaw zawiera kompletne oprogramowanie i oprzyrządowanie dodatkowe przewidziane przez producenta. Przykładowo są to:
ocena stopnia sprężania poszczególnych cylindrów na podstawie prądu rozruchu
pomiar prędkości obrotowej przy pomocy czujnika drganiowo-akustycznego
korzystanie z systemu doradczego samoczynnie oceniającego skład spalin